Best in Europe

Známy cestovateľský sprievodca Lonely Planet vyhlásil Vysoké Tatry za najvýznamnejšiu letnú európsku destináciu. V rebríčku miest, ktoré sa tento rok určite oplatí navštíviť, Tatry predbehli aj známe cestovateľské ciele.

Vysoké Tatry, najvyššie pohorie Karpatského oblúka, kraľujú rebríčku v kategórii Best in Europe 2019. Známy cestovateľský sprievodca Lonely Planet zostavil aj tento rok zoznam 10 najlákavejších európskych destinácií, ktoré odporúča cestovateľom navštíviť. Tatry sú na jeho prvom mieste.

„Na Vysokých Tatrách je niečo mýtické“, hovorí Joe Reville, generálny manažér Lonely Planet pre strednú Európu, ktorý osobne prišiel odovzdať ocenenie Best in Europe 2019 predstaviteľom Vysokých Tatier. „Návštevníci tohto regiónu budú očarení vznešenou ríšou krivolakých vrchov a majestátnych vodopádov, ako aj vynikajúcou šancou pozorovať medvede hnedé, ktoré už v mnohých častiach Európy vyhynuli,“ dodal.

Spolu s ďalšími skúsenými cestovateľmi z celého sveta ocenili na Vysokých Tatrách aj možnosť vystúpiť na Gerlachovský štít, najvyšší vrch Tatier, pokojné člnkovanie na čírej hladine Štrbského Plesa a tradičnú pohostinnosť na vysokohorských chatách.

Tom Hall, viceprezident pre zážitky Lonely Planet povedal o Vysokých Tatrách: „Vysoké Tatry sú rajom dobrodruhov. Ponúkajú vodopády, vysokohorské lúky a viac ako 100 ultramarínových jazier. Pozorovanie divokej zvery, medveďov hnedých, rysa a kamzíka tatranského je vďaka rastúcemu počtu cestovných kancelárií, ktoré ponúkajú aj takéto zážitky, ľahšie ako kedykoľvek predtým.“

Joe Reville, generálny manažér Lonely Planet pre strednú Európu, odovzdal ocenenie Best in Europe 2019symbolicky na Lomnickom štíte zástupcovi mesta Vysoké Tatry – prednostovi Eugenovi Knotekovi a Michalovi Sýkorovi, predsedovi predstavenstva Oblastnej organizácie cestovného ruchu pre región Vysoké Tatry.

zdroj: www.tatry.sk